Kasička prasátko spořit

Nová kalkulačka: Jaké je nejlevnější množství?

16.3.2021 (před 3 lety) | doba čtení: 2 minuty

Cena dřeva se často liší podle objednaného množství. Jak ale najít to spravné, abych měl/a nejlepší cenu?

Z čeho se skládá cena dřeva?

Než si vysvětlíme, proč se cena různí pro různá množství, je důležité si říci, že celková cena se skládá ze dvou hlavních částí: ceny za dřevo a ceny za dopravu a doprovodné služby. My v každé kalkulačce a přepočtu zobrazujeme vždy výslednou kompletní cenu, kterou zákazník zaplatí - žádné další poplatky apod.

Různá množství, různá cena - ale proč?

Jedním ze mnoha faktorů, které ovlivňují celkovou cenu objednávky je velikost auta - existují dodavatelé, co zavaží pouze plné auto a ostatní množství třeba vůbec nebo s příplatkem. Nekdy jsou počáteční kilometry třeba zdarma, ale pouze pro nějaké konkrétní množství apod. Není proto žádná záhada, že nejdráže tak obvykle vychází malé množství, a naopak nejlevnější je takové množství, které zaplní celé auto.

Dalším faktorem pak někdy bývá poplatek za naložení / vyložení, za přípravu auta apod., což se opět může lišit dle množství.

Jak se v tom vyznat?

To je docela těžké a proto jsme na to připravili kalkulačku. Všimli jsme si totiž, že často opakujete stejná hledání, ale s různým množství. Proto nově vznikla kalkulačka, která vyhledá uplně všechna množství a následně je přehledně seřadí do grafu. Grafu se nemusíte bát - je přehledný a interaktivní!

Jak to vypadá:

Výsledek kalkulačky

Na vodorovné ose vidíte jednotlivá množství a na svislé ose vidíte vývoj ceny - POZOR - za 1 m³ sypaný (prostorový metr sypaný). Díky tomu můžete velmi jednoduše zjistit, pro jaké množství je cena nejlepší v přepočtu na 1 m³ sypaný. Po najetí na bod v grafu se pak zobrazí více detailů: jako je výsledná cena celé objednávky. Pokud chcete vybrat množství k objednání, tak stačí kliknout na libovolnou tečku (bod) v grafu a nebo dole posunout posunovátkem. Následně stačí jednoduše kliknout na tlačítko objednat.

Shrnutí

Jedná se o novou funkci, na českém internetu zatím nevídanou. Budeme proto rádi za vaši kritiku a zpětnou vazbu. Je to moc komplikované, nedává to smysl a nebo vám tam něco chybí? Napište nám, zamyslíme se nad tím a zkusíme to zlepšit.

Nebo novou kalkulačku rovnou vyzkoušejte!

Sdílet článek
share iconshare iconshare iconshare icon

Neprošvihněte nové funkce!

Žádný spam a kdykoli se můžete odhlásit.

Buďte v obraze!

Pečlivě pracujeme na nových funkcích:

... jako je hlídací pes:
bude monitorovat cenu dřeva za vás a dá vám vědět, až bude nejlevnější.

... nalezení nejvýhřevnějšího paliva:
každá dřevina má jinou výhřevnost, kterou ovlivňuje i vlhkost - najdeme aktuálně nejlevnější cenu na jednotku tepla

... cenová mapa ČR:
zobrazí jaké jsou ceny v různých částech republiky, pro různé typy dřeva.


... je aktuálně cenově lepší suché/syrové a tvrdé/měkké:
skrze výpočet výhřevnosti spočítáme, která dřevina je vzhledem k podmínkám na trhu cenově nejvýhodnější.

... a mnoho dalšího!

Neprošvihněte nové funkce!

Žádný spam a kdykoli se můžete odhlásit.